Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Po szychcie i na emeryturze

O typowych formach spędzania wolnego czasu na Górnym Śląsku będzie mowa podczas kwietniowego spotkania w ramach „Cykli śląskiego życia”.

„Po szychcie i na emeryturze. O wybranych formach spędzania czasu wolnego” – to temat spotkania z Dorotą Świtałą-Trybek z Uniwersytetu Opolskiego, która jest adiunktem Katedry Kulturoznawstwa i Folklorystyki. W pracy naukowej zajmuje się tradycyjną i współczesną kulturą, kulturą górniczą, folklorem śląskim, religijnością i pobożnością ludową.

Na spotkaniu w muzeum zaprezentuje materiały, które są efektem jej badań naukowych prowadzonych w regionie. Będzie mowa o typowo męskich zajęciach, jak hodowla gołębi pocztowych, ptactwa ozdobnego, królików, wędkowaniu czy grze w skata. I o tym, czym w wolnym czasie zajmują się kobiety, czyli o robótkach ręcznych i kulinariach.

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 16 w Willi Caro. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma