Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zachowaj trzeźwy umysł

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu rozpoczęła kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł".

W tegorocznej kampanii postawiono na zaangażowanie uczniów aktywnych, którzy dzięki wykorzystaniu swojego potencjału zmotywują do działania i wzmocnią uczniów bardziej wycofanych Ich rolą będzie pokazanie rówieśnikom nie umiejącym racjonalnie radzić sobie z problemami, że wiele potrafią  i że dadzą sobie radę dzięki współpracy z innymi – informują koordynatorzy kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł – Zabrze 2013". - Ważnym elementem tegorocznych działań profilaktycznych jest również uświadamianie młodym ludziom wartości dostrzegania piękna, uczenia dzielenia się zachwytem i radością.

W tym roku w kampanię w Zabrzu zaangażowało się 37 szkół, w tym 20 szkoły podstawowe i 17 szkół gimnazjalnych. Do włączenia się zapraszane są różne środowiska: nauczyciele, rodzice, kierowcy, sprzedawcy alkoholu.

Program kampanii zwraca również uwagę na zaangażowanie rodziców w budowanie silnej więzi emocjonalnej ze swoimi dziećmi, co chroni je przed poszukiwaniem oparcia  w zagrażającej zdrowiu grupie rówieśniczej.

Dzieci i młodzież będzie rozwijać umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności w momentach, gdy ktoś będzie ich namawiał lub częstował alkoholem, papierosami lub narkotykami.

Więcej o kampanii na www.trzezwyumysl.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma