Nowy numer 23/2021 Archiwum

Test z Ewangelii Jana

Filip Hoinkis ze SP nr 14 w Zabrzu zdobył najwięcej punków i wycieczkę do Czech, ufundowaną przez Diecezjalne Duszpasterstwo Turystyki i Wypoczynku.

W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach 18 kwietnia odbył się finał XVIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych pt. „Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie” (J 11, 25). Zadania dotyczyły treści Ewangelii wg św. Jana.

Uczniowie odpowiadali na 25 pytań testowych. Niektóre z nich były bardzo szczegółowe, np. o której godzinie spotkał się Jezus z Samarytanką przy studni? I tu należało podać odpowiedź według czasu żydowskiego i współczesnego. W sumie można było zdobyć 54 punkty.

Najlepszy Filip Hoinkis, uczeń VI klasy uzyskał 48,5. Tak dobry wynik to efekt żmudnych przygotowań.

- Dużo czasu temu poświęciłem. Najpierw czytałem Ewangelię Jana, potem spotykałem się z ks. Michałem Wilnerem, który tłumaczył mi różne rzeczy. Od pani katechetki Ani Janik dostałem kilka testów przykładowych i potem uczyłem się przypisów i słownika – mówi. Bardzo cieszy się ze zdobytego miejsca. W konkursie biblijnym startował po raz trzeci. Gdy był w IV klasie zdobył w finale piąte miejsce, w V klasie był już drugi, a teraz pierwszy. Wyprzedził Magdalenę Ciongwę ze SP w Wielowsi (II miejsce) i Annę Bombę ze SP w Świerklańcu (III miejsce).

Test z Ewangelii Jana   Praca jury Klaudia Cwołek/GN Konkurs odbywa się w trzech etapach – szkolnym, rejonowym i diecezjalnym. W tym roku zgłosiło się ponad sto szkół – informuje ks. Adam Spałek, moderator konkursu. W styczniu w półfinale brało udział około 350 dzieci. Z tego grona wyłoniono 60 dzieci do finału. Na podium stanęło dziesięcioro z nich, które otrzymały w nagrodę komputerowe gry i  quizy biblijne. To jest konkurs, który przebiega równolegle w archidiecezji katowickiej, gliwickiej, opolskiej, bielsko-żywieckiej i sosnowieckiej. Każdego roku inna diecezja przygotowuje pytania, w tym roku była to archidiecezja katowicka. - Ten konkurs tak wrósł w rzeczywistość każdej diecezji, że dzieci same dopytują pod koniec roku szkolnego, jaka Ewangelia będzie w przyszłym roku – podkreśla ks. Adam Spałek.

Podczas finału wystąpiła z koncertem piosenki Kinga Skiba  z Lubszy Śląskiej, finalistka ubiegłorocznej edycji telewizyjnego programu "Mam Talent". Towarzyszył jej zespół  koleżanek i kolegów ze szkoły.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama