Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Trzy dni festiwalu

Muzyka świecka i sakralna na wiele głosów i dźwięków – w Gliwicach wkrótce rozpoczynają się koncerty, organizowane przez Akademicki Chór Politechniki Śląskiej.

Będą to już 33. Gliwickie Spotkania Chóralne. Pierwszy koncert pt. "Piosenka jest dobra na wszystko" odbędzie się 19 kwietnia o 19.00 w Centrum Kultury "Mrowisko" przy ul. Pszczyńskiej 85. Wieczór muzyki świeckiej, klasycznej i rozrywkowej wypełnią występy chóru mieszanego Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach pod kierownictwem Piotra Wiechy i chóru mieszanego kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którym dyrygują Magdalena Podstawska, Aleksandra Raszyńska, Ewa Szumna, Krzysztof Gajowniczek, Radosław Wochal, a opiekunem artystycznym jest Iwona Bańska.

Następnego dnia – 20 kwietnia o 19.30 – w kościele Wszystkich Świętych odbędzie się wieczór muzyki dawnej pt. "Mistrzowie baroku". Wystąpi Chór Kameralny Politechniki Wrocławskiej "Consonanza" pod dyrekcją Marty Kierskiej-Witczak wraz z solistami oraz zespołem instrumentalistów. Na ten koncert artyści przygotowali m.in. "Completorium" Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

W niedzielę 21 kwietnia o 19.30 melomani zaproszeni są do gliwickiej katedry. Podczas koncertu "In memoriam" zaprezentowane zostanie "Requiem d-moll" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wystąpią: Akademickie Chóry Politechniki Śląskiej oraz Wrocławskiej wraz z Orkiestrą Ponticello i solistami, wśród których partię tenorową wykona Andrzej Lampert. Koncert będzie dedykowany zmarłym chórzystom oraz przyjaciołom AChPŚl, a całość poprowadzi dyrektor artystyczny festiwalu Tomasz Giedwiłło. Prelegentem festiwalu będzie Andrzej Mróz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma