Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wierzyć to znaczy...

19 kwietnia o 19.30 w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku odbędzie się widowisko słowno-muzyczne, przygotowane z okazji Roku Wiary.

"Wierzyć to znaczy chodzić po wodzie... " – to tytuł przedstawienia, którego pomysłodawcą jest Barbara Skawińska, a współtwórcą – Anna Skandy. Przygotowały je sekcja wokalna przy Centrum Kultury „Zamek w Toszku” i grupa z parafii.

W przedsięwzięcie zaangażowanych jest około 40 osób – dzieci, młodzież i dorośli. Widowisko to teatr cienia, który będzie przeplatany muzyką religijną w nowoczesnej aranżacji. Rozpocznie się od uroczystego wniesienia księgi Pisma Świętego, którego fragmenty (o uciszeniu morza przez Jezusa i kobiecie namaszczającej Mu nogi) będzie później czytał ks. wikary Damian Kubiński.

Na zakończenie jedna z mieszkanek Toszka opowie o tym, jak nie wierzyła, a jednak  uwierzyła.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma