Nowy numer 25/2018 Archiwum

Konkurs o Katyniu rozstrzygnięty

Dominika Gruca z Lublińca zajęła II miejsce i w nagrodę pojedzie do Brukseli.

Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „Prawda i kłamstwo o Katyniu” zorganizowała częstochowska poseł Jadwiga Wiśniewska. Dominika Gruca, uczennica Gimnazjum nr 1 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu zajęła II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i w nagrodę, na zaproszenie europosła Janusza Wojciechowskiego, pojedzie na kilkudniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Jej praca „Na zawsze w pamięci” zachwyciła jurorów ciekawym ujęciem tematu.

Ponadto w konkursie zostały wyróżnione jeszcze dwie prace uczniów Gimnazjum nr 1 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu: Grzegorza Marondela i Jakuba Fikusa, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została wyróżniona praca Katarzyny Kubińskiej z I LO im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma