Nowy numer 23/2021 Archiwum

Nasi księża mistrzami!

12 kwietnia w hali sportowej w Strzelcach Opolskich odbył się I Turniej Piłki Nożnej Halowej Księży im. ks. prał. Zygmunta Lubienieckiego.

W zawodach wzięły udział reprezentacje duchownych z diecezji bielsko-żywieckiej, częstochowskiej, opolskiej i gliwickiej. Bezapelacyjnie zwyciężyła drużyna naszej diecezji. Nasi kapłani pokonali kolejno drużynę diecezji częstochowskiej 5:3, bielsko-żywieckiej 7:3 i opolskiej 7:2.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został ks. Marcin Kutek, na co dzień wikary w Rudach, natomiast ks. Artur Pytel został wicekrólem strzelców (10 goli). Najlepszym obrońcą zawodów został nasz niezastąpiony kapitan, ks. Krystian Gałąska, proboszcz parafii św. Józefa w Gliwicach i jednocześnie kapelan sportu naszej diecezji. Bramki naszej drużyny dzielnie strzegł ks. Tomasz Hajok z parafii św. Anny w Bytomiu. Cenny wkład w zwycięstwo wnieśli bracia: ks. Leszek Lepiorz z parafii Trójcy Świętej w Bytomiu i ks. Grzegorz Lepiorz z Zabrza-Helenki, a także wikarzy z północy diecezji: ks. Przemysław Zając z Tworoga oraz ks. Szymon Zurek z Krupskiego Młyna.
– Pod koniec turnieju wszyscy obawiali się nie tego, że z nami przegrają, tylko jakim wynikiem – powiedział ks. Krystian Gałąska. Ks. Marcin Kutek został najlepszym piłkarzem turnieju i dostał od Kuby Błaszczykowskiego puchar i koszulkę z podpisem, a ks. Krystian Gałąska został najlepszym obrońcą i dostał puchar oraz koszulkę z podpisem Łukasza Piszczka.
Nasi księża mistrzami!   Kapitan naszej reprezentacji ks. Krystian Gałąska Archiwum prywatne Turniej zakończył się meczem gwiazd piłkarskich z Odry Opole, Wisły Kraków i Częstochowy z księżmi. W reprezentacji duchownych na mecz z gwiazdami zostali wybrani ks. Marcin Kutek, księża Grzegorz i Leszek Lepiorz oraz ks. Krystian Gałąska, kapitan naszej reprezentacji. Mecz zakończył się remisem 6:6.

Turniej przysporzył mnóstwo radości kibicom, wśród których rozlosowano wiele cennych nagród i pamiątek, w tym dwuosobowy bilet na mecz Borussia Dortmund – Bayern Monachium wraz z przejazdem. Trzeba też zaznaczyć, że w hali w Strzelcach zgromadziła się naprawdę spora rzesza fanów sportu, którzy głośno dopingowali swoich księży.

Turniej zorganizował i przygotował ks. prał. Jerzy Kostorz, duszpasterz sportu w diecezji opolskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama