Nowy numer 49/2023 Archiwum

Dobrze wydany 1 procent

Gliwickie organizacje pozarządowe zachęcają mieszkańców do przekazania jednego procenta podatku na ich rzecz. Swoje stoiska rozłożyły wzdłuż ulicy Jana Pawła II przed katedrą.

To już 8 kampania przygotowana przez Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, trzykrotnie organizowany był przemarsz przez miasto, a w tym roku dwanaście organizacji pozarządowych rozstawiło stoiska przy ruchliwej ulicy obok katedry.

– Przemarsz trwał stosunkowo krótko, a kiedy ludzie zatrzymują się, to jest sposobność, żeby wziąć ulotkę, porozmawiać, przyjrzeć się organizacji. A przy okazji ludzie z różnych organizacji poznają się nawzajem – mówi Andrzej Gillner, dyrektor GCOP i pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych. Liczy na to, że dzięki takiej informacji, mieszkańcy zainteresują się bliżej organizacjami działającymi w mieście, zajrzy do Internetu, postanowi dołączyć do którejś z nich. – Przy okazji dowie się o GCOP i sam zacznie działać. Bo nasza praca polega na tym, żeby pomagać organizacjom, czyli społecznikom, którzy są już zorganizowani, ale też tym osobom, które indywidualnie mają pomysły i serce do tego, żeby służyć społecznie. Przede wszystkim dla takich osób jesteśmy i dla małych organizacji, bo duże zwykle są dobrze zorganizowane. Jesteśmy dla tych, którzy mają pomysły, ale czegoś im brakuje i my możemy im takiej pomocy udzielić – wyjaśnia.

Informacje o wszystkich organizacjach pozarządowych działających w Gliwicach można znaleźć na stronie internetowej www.gcop.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy