Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Karl Mayr i Dominikus Böhm

Wykład o oryginalnym projekcie kościoła Chrystusa Króla i jego architektach odbędzie się 14 kwietnia o 16.00 w Willi Caro przy ul. Dolnych Wałów 8a.

Wygłosi go dr inż. arch.Tomasz Wagner z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej podczas kolejnego spotkania z cyklu „Gliwice na ich drodze”.

Pierwsze koncepcje kościoła Chrystusa Króla stworzył wybitny twórca architektury sakralnej dwudziestolecia międzywojennego Dominikus Böhm z Kolonii (według jego projektu powstał kościół św. Józefa w Zabrzu). Po kilku latach odmienną wizję zaprezentował Karl Mayr i ona została zrealizowana.

Budowę kościoła Chrystusa Króla rozpoczęto w 1934 roku. W listopadzie 1935 roku świątynię konsekrował kard. Adolf Bertram.

Wykład organizuje Muzeum w Gliwicach, wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma