GN 32/2018 Archiwum

Festiwal Gorczyckiego

Koncerty w dziesięciu miastach – wkrótce jedna z najważniejszych imprez muzycznych na Śląsku.

Tegoroczny, VIII Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego odbędzie się pod hasłem „Nowe interpretacje". Uroczystą inaugurację zaplanowano 13 kwietnia o 19.00 w kościele Świętej Trójcy w Bytomiu (ul. Kwietniewskiego 1). Wykonane zostanie oratorium Józefa Haydna „Stworzenie Świata" w oryginalnym XIX-wiecznym polskojęzycznym przekładzie. Wykonawcy: Paul Esswood (Wielka Brytania) – dyrygent, Agnieszka Bochenek–Osiecka – sopran, Sylwester Targosz–Szalonek – tenor, Jarosław Kitala – baryton, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Akademicki Chór Politechniki Śląskiej, Tomasz Giedwiłło – przygotowanie chóru.

Program festiwalu, który potrwa do  końca kwietnia dostępny jest na stronie www.gorczycki.pl.

Grzegorz Gerwazy Gorczycki to duchowny katolicki, kompozytor i dyrygent, który urodził się w latach 60. XVII wieku w Rozbarku, obecnie dzielnicy Bytomia.  Uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiego baroku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma