Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Woda łączy

W Zabrzu po raz dwudziesty odbędzie się Tydzień Ziemi, czyli czas edukacji, konkurów i imprez.

Hasło tygodnia „Woda łączy” nawiązuje do ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ roku 2013 – „Międzynarodowym rokiem współpracy w dziedzinie wody”. Drugim ważnym tematem  tegorocznej edycji będzie problem segregacji odpadów w związku z wdrażaniem nowej ustawy.

Tydzień Ziemi od 16 do 22 kwietnia organizuje Urząd Miasta i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Wśród wielu konkursów jako prestiżowy uznany jest Turniej Wiedzy Ekologicznej dla gimnazjalistów. Edukacji służyć będą prelekcje, warsztaty, spotkania i pokazy. Przewidziano także występy artystyczne,  imprezy sportowe, kiermasz wydawnictw i minerałów.

Program Tygodnia Ziemi dostępny jest na www.muzeumgornictwa.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma