Nowy numer 23/2021 Archiwum

Konkurs plastyczny

Centrum Edukacyjne im. Bł. Jana Pawła II w Gliwicach organizuje konkurs plastyczny nt. „Bohaterowie WIARY – Święci i Błogosławieni”.

Jest to już VII Diecezjalny Konkurs Plastyczny, do udziału którego dzieci, nauczycieli i katechetów zaprasza biskup ordynariusz. W specjalnym liście podkreślił, że temat konkursu nawiązuje do rozpoczętego 11 października Roku Wiary. "Przez wiele wieków na tej drodze pogłębiania osobistej więzi z Bogiem towarzyszą nam wspaniałe przykłady Świętych i Błogosławionych - bohaterów WIARY, którzy stali się dla nas drogowskazami, jak kochać Pana Boga. Jak Go czcić. Jak być Mu wiernym. Zachęcam Was, abyście przez plastyczne i artystyczne działania mogli się jeszcze bardzie na tych postaciach wzorować, by przez Ich przykład Wasza wiara w Boga została wypełniona miłością do Niego i bliźnich" - czytamy. 

Technika prac konkursowych to: rysunek, malarstwo, grafika (nie przewiduje się prac przestrzennych); format:  A4 i oprawa passe-partout.

Konkurs  adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów diecezji gliwickiej oraz ich opiekunów – nauczycieli plastyki i katechezy. Konkurs prowadzony jest w trzech grupach wiekowych: Grupa 1: szkoły podstawowe – klasy I-III, Grupa 2: szkoły podstawowe – klasy IV-VI, Grupa 3: gimnazjum – klasy I-III. Przewidziane są dwa etapy: szkolny i diecezjalny, w którym wezmą udział tylko prace wyróżnione I nagrodami w etapie szkolnym. Prace te należy przysłać do dnia 14 maja na adres: Centrum Edukacyjne im. Bł. Jana Pawła II, 44-100 Gliwice, ul. Jana Pawła II 5a.

Regulamin i formularz zgłoszenia: www.centrumedukacyjne.kuria.gliwice.pl. Ogłoszenie wyników odbędzie się 9 czerwca.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama