Cud w pustym grobie

Uroczysty obchód Zmartwychwstania Chrystusa rozpoczął się w gliwickiej katedrze o godz. 22, a zakończył po północy procesją wokół kościoła.

W homilii biskup gliwicki nawiązał do wyjątkowo bogatej w tym dniu liturgii słowa. Odnosząc się do biblijnego czytania o stworzeniu świata stwierdził, że Bóg wszystko uczynił dobre. – My ludzie przez grzech zaciemniliśmy obraz świata, obraz nas samych. Dlatego potrzeba było ponownego światła od Boga, aby człowiek zobaczył właściwą drogę i nią kroczył.

Nawiązując do Ewangelii o pustym grobie gliwicki ordynariusz stwierdził, że Piotr wszedł i zobaczył leżące chusty. – Zobaczył i uwierzył. Od tej pory cały świat żyje prawdą pustego grobu Chrystusa – powiedział bp Jan Kopiec. Zaapelował, aby nie niszczyć małością i egoizmem dobra, które pochodzi od Boga. Na koniec bp Jan Kopiec wezwał, abyśmy nie marnowali życia, żyjąc bez Chrystusa. – Idźmy w świat, zmieniajmy go naszą wiarą w Zmartwychwstałego. Bo naprawdę warto uwierzyć w ten pusty grób – zakończył biskup gliwicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..