Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dni Papieskie w Zabrzu

O nadziei i zwątpieniu - od jutra spotkania w kinie Roma.

Dni Papieskie rozpoczynają się 2 kwietnia, w 8. rocznicę śmierci Jana Pawła II, koncertem charytatywnym dla seniorów. Imprezę przygotowały międzypokoleniowa grupa wykonawców Stowarzyszenia GUIDO i Komenda Hufca ZHP Zabrze. W tym roku spotkania nawiązują do słów Jana Pawła II: „Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę”.

W tegorocznym programie znalazł się przegląd „filmów z przesłaniem”, w ramach którego 3, 4, 6 i 7 kwietnia będzie można zobaczyć cztery obrazy: „Drzewo życia”, „Ludzie Boga”, „Kto nigdy nie żył” i „Życie ukryte w słowach”. 5 kwietnia o godz. 17 odbędzie się „Kawiarenka z oknem na świat” z cyklu „Kremówki TAK, Nauka TAK”. W dyskusji panelowej na temat „Między nadzieją i zwątpieniem – czy warto umierać?” wezmą udział Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, prof. Jan Malicki, literaturoznawca, p.o. dyrektora Biblioteki Śląskiej, prof. Marian Zembala, kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, i ks. prof. Marek Lis, teolog i filmoznawca z Uniwersytetu Opolskiego.

Na ostatni dzień, 8 kwietnia, zaplanowane zostały rozmowy poetów „A księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”, które poprowadzi Maciej Szczawiński, a po nich będzie projekcja filmu „Jan Paweł II. Szukałem was”.

Wszystkie spotkania odbędą się w kinie Roma, wstęp jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama