Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zaproszenie na misterium

W Miedarach w gminie Zbrosławice 26 marca odbędzie się Misterium Męki Pańskiej.

Co roku w Wielki Wtorek tłumy ludzi spotykają się pod wierzbą płaczącą w ogrodzie proboszcza, by zobaczyć przedstawienie męki Pańskiej w wykonaniu dzieci, młodzieży, rodziców, kapłanów, katechetów, wójta, sołtysów z okolicznych miejscowości i wielu ludzi dobrej woli, związanych z parafią Miedary. – W tym roku do misterium dołączona będzie nowa scena z Zacheuszem, wypatrującym Pana Jezusa z drzewa – mówi Katarzyna Rode, katechetka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedarach. – Drogą Krzyżową, którą rozpoczyna pochód konny, żołnierze i Palestyńczycy, idziemy na Golgotę, która znajduje się na polach i tam kończymy przeżywanie misterium.

Przedstawienie tworzy Zespół Pieśni i Tańca „Miedarzanie”, śpiewa także zaproszony Chór „Allegro” z Tarnowskich Gór. Całość reżyseruje Joanna Sleziak, polonistka miedarskiej szkoły.

Rozpoczęcie misterium 26 marca o 19.30 w ogrodzie parafialnym u klaretynów w Miedarach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma