Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rok Theodora Kalidego

Stowarzyszenie "Gliwickie Metamorfozy" przygotowuje serię imprez w 150. rocznicę śmierci Theodora Kalidego.

W bieżącym roku przypada 150. rocznica śmierci Theodora Kalidego, XIX-wiecznego rzeźbiarza górnośląskiego, który przez całe życie związany był z hutą gliwicką, a pochowany został na cmentarzu Hutniczym w Gliwicach. Z tej okazji stowarzyszenie "Gliwickie Metamorfozy" przygotowuje serię imprez pod wspólnym tytułem "Rok Theodora Kalidego" ‒ informuje Małgorzata Malanowicz, prezes stowarzyszenia. 

Na inaugurację w  klubie "Perełka" (GCOP, przy ul. Studziennej 6)  w sobotę 23 marca o 10.30 Przemysław Nadolski wygłosi wykład „Theodor Kalide na Górnym Śląsku i w Berlinie”. Przewidziane są też dwie prezentacje Agnieszki Woźniakowskiej ze Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach ("Bytom‒Warszawa, o lwach na dwa głosy" oraz "Walory artystyczne dzieł Kalidego"). Wstęp na spotkanie jest wolny.

Członkowie Stowarzyszenia „Gliwickie Metamorfozy” w roku bieżącym w każdą ostatnią sobotę miesiąca w godz. od 11 do 13 będą oprowadzać chętnych po cmentarzu Hutniczym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma