Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Świąteczny tramwaj

Muzeum Śląskie w Katowicach już po raz dziesiąty zaprosiło w okresie świątecznym na przejażdżkę. W zabytkowym tramwaju można zobaczyć eksponaty związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Do 1 kwietnia tę mobilną wystawę można zobaczyć w Bytomiu i Zabrzu, a także Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej i innych miastach naszego regionu. W tym świątecznym tramwaju można poznać m. in.  postać Chrystusa Zmartwychwstałego – rzeźbę Kazimierza Pietraszko z Buczkowic, rzeźby Antoniego Toborowicza z Woli Libertowskiej przedstawiające ptaki, zające, baranki, rzeźbione jajka wielkanocne oraz barwne kwiaty. Ekspozycję uzupełniają fotografie przedstawiające zwyczaj święcenia palm i pokarmów w Niegowonicach, Ustroniu Polanie, Żarkach oraz w Gliwicach.

Świąteczna jazda z Muzeum Śląskim odbywa się po raz dziesiąty. W czasie ostatniej edycji wystawę na szynach zwiedziło około 4,5 tysiąca osób.

Tramwajową ekspozycję można zwiedzać na wybranych przystankach lub odbyć niecodzienną przejażdżkę wśród muzealnych eksponatów. Rozkład jazdy znajduje się na stronie www.muzeumslaskie.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy