Nowy numer 42/2019 Archiwum

Świąteczny tramwaj

Muzeum Śląskie w Katowicach już po raz dziesiąty zaprosiło w okresie świątecznym na przejażdżkę. W zabytkowym tramwaju można zobaczyć eksponaty związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Do 1 kwietnia tę mobilną wystawę można zobaczyć w Bytomiu i Zabrzu, a także Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej i innych miastach naszego regionu. W tym świątecznym tramwaju można poznać m. in.  postać Chrystusa Zmartwychwstałego – rzeźbę Kazimierza Pietraszko z Buczkowic, rzeźby Antoniego Toborowicza z Woli Libertowskiej przedstawiające ptaki, zające, baranki, rzeźbione jajka wielkanocne oraz barwne kwiaty. Ekspozycję uzupełniają fotografie przedstawiające zwyczaj święcenia palm i pokarmów w Niegowonicach, Ustroniu Polanie, Żarkach oraz w Gliwicach.

Świąteczna jazda z Muzeum Śląskim odbywa się po raz dziesiąty. W czasie ostatniej edycji wystawę na szynach zwiedziło około 4,5 tysiąca osób.

Tramwajową ekspozycję można zwiedzać na wybranych przystankach lub odbyć niecodzienną przejażdżkę wśród muzealnych eksponatów. Rozkład jazdy znajduje się na stronie www.muzeumslaskie.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL