Nowy numer 25/2021 Archiwum

Przynieście ze sobą palmy!

Duszpasterz młodzieży zaprasza w Niedzielę Palmową do Gliwic.

– Serdecznie zapraszam młodzież z całej diecezji do udziału w XXVIII Światowym Dniu Młodzieży, który obchodzimy w niedzielę 24 marca w Gliwicach. Warto przyjść, żeby wspólnie przeżyć w łączności z młodzieżą całego świata radość wiary młodego Kościoła, na który z pewnością liczy też papież Franciszek – mówi ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Hasłem XXVIII ŚDM, podobnie jak Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Rio de Janeiro w lipcu, są słowa z Ewangelii: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

Scenariusz obchodów diecezjalnych w łączności z ojcem świętym i biskupami jest podobny jak w ubiegłych latach. 24 marca spotkanie rozpocznie się o 14.00 w kościele Wszystkich Świętych, gdzie zostaną poświęcone palmy. Później wyruszy procesja do gliwickiej katedry. Tam o 14.30 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem biskupów. Delegacje poszczególnych parafii odbiorą Orędzie Benedykta XVI na XXVIII Światowy Dzień Młodzieży.

Około 16.00 do auli Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II na przedstawienie zaprasza Teatr Karola. „W spek­taklu »Matka Bolesna«, który oparty jest na frag­men­tach powieści Mieczy­sława Maliń­skiego, prze­ży­wamy wspólnie z Maryją lęki, bóle i niepo­koje towa­rzy­szące trudnym momentom Jej życia. Staramy się dotknąć tajem­nicy Jej niezwy­kłej matczynej Miłości” – czytamy na stronie internetowej teatru. „Naszym spek­ta­klem chcemy zwrócić uwagę na bezgra­niczną ufność Maryi w słowa Syna, Jej heroizm w drodze na Golgotę i gorące pragnienie bycia zawsze blisko Jezusa – cechy, które winny stać się drogo­wskazem na drodze każdego chrześcijanina”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama