Przejazd autostradą bezpłatny

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprzecza informacjom, jakoby przejazd autostradą A4 z Gliwic do Katowic miał być płatny.

Decyzją rządu przejazd w ruchu lokalnym pomiędzy Gliwicami a Katowicami jest darmowy, a kierowcom wydawane są tzw. bilety zerowe na odcinku Sośnica - Kleszczów. O rzekomych planach GDDKiA poinformowały niektóre media ogólnopolskie, potem lokalne, powodując niemałe poruszenie wśród kierowców.

Według doniesień, po wprowadzeniu elektronicznego poboru opłat, wszyscy kierowcy samochodów osobowych, także ci podróżujący w ruchu lokalnym pomiędzy węzłem Kleszczów a węzłem Murckowska, musieliby zapłacić.

Jednak rzecznik prasowy GDDKiA powiedział, że zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, obwodnica Gliwic, tak jak inne wskazywane przez media drogi, są bezpłatne. GDDKiA nie posiada żadnych informacji, by miały być pobierane opłaty. Rzecznik podkreśla, że decyzje o tym, co podlega płatnościom i w jakiej formie, nie są w gestii GDDKiA, a Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..