Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przyjdź na Dni Życia

Warto nie stać obojętnie z boku, ale przyjść dać świadectwo, niezależnie od wieku – mówi Maciej Petela, organizator z Domowego Kościoła.

Dni Życia organizowane są w Zabrzu przez lokalne ruchy i stowarzyszenia katolickie.  - Trzy i dwa lata temu organizowaliśmy je w Zabrzu, w zeszłym roku włączyliśmy się w obchody w Gliwicach, ale doszły do nas głosy, że czegoś ludziom brakowało, że warto zrobić marsz i imprezy towarzyszące w naszym mieście – mówi Maciej Petela.

W programie Dni Życia jest projekcja ciekawego amerykańskiego filmu „October Baby”, niewyświetlanego w żadnej sieci kin w Polsce, inspirowany autentyczną historią Gianny Jegossen – kobiety, która przeżyła własną aborcję. Przewidziane są także debata, Marsz Życia i Eucharystia w intencji nienarodzonych oraz kiermasz wydawnictw czy zbieranie podpisów pod najnowszą inicjatywą pro life „Jeden z nas”, która jest wielką europejską kampanią na rzecz życia dzieci nienarodzonych. – Warto przyjść wspólnie się pomodlić. Jeśli my, członkowie ruchów i wspólnot, nie wesprzemy tej inicjatywy, to kto? – pyta Maciej Petela.

 

Program Dni Życia

22 marca, kino ROMA (ul. Padlewskiego 4)

10.00 – pokaz filmu „October Baby” dla szkół (gimnazja, licea)

18.00 – debata pro life „Dziecko – dar czy kara?”, goście: s. Augustyna Milej, lekarz ginekolog, Bogna Białecka, psycholog rodziny i dziecka.

20.00 – pokaz filmu „October Baby”

Wstęp na seanse jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja pod nr. tel. 507 493 724.

23 marca (nie 24 marca, jak podawaliśmy wcześniej), plac Wolności

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Marsz Życia z placu do kościoła św. Kamila

16.00 – Eucharystia w intencji nienarodzonych dzieci (z możliwością duchowej adopcji dziecka poczętego), kiermasz książek pro life i zbieranie podpisów pod inicjatywą „Jeden z nas”


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama