Nowy numer 21/2018 Archiwum

Krew dla kibiców

Po tragicznym wypadku wracających z Gliwic kibiców Lechii Gdańsk, gliwicki Piast organizuje zbiórkę krwi.

Do tragicznego zdarzenia doszło świtem 19 marca. Jeden z  autokarów wiozących kibiców Lechii Gdańsk, wracających z meczu z Piastem Gliwice miał wypadek. Na miejscu zginęło dwóch kibiców Lechii, przygniecionych przez autokar, 35 jest rannych w 10 ciężko. Do  wypadku autobusu doszło rano na DK nr 1 koło Włocławka.  Z nieustalonych na razie przyczyn autokar zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Poszkodowanych przewieziono do szpitali we Włocławku i Aleksandrowie Kujawskim. „Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i kibicami Lechii” napisano na oficjalnej stronie Piasta Gliwice.

Gliwicki klub organizuje zbiórkę krwi dla poszkodowanych w wypadku. Piłkarze i kibice apelują, aby zgłaszać się do najbliższej stacji krwiodawstwa. „Za pośrednictwem naszej strony zwracamy się z apelem do kibiców z całej Polski o oddawanie krwi dla naszych Biało-Zielonych Braci. Krew możecie oddawać w miejscu waszego zamieszkania. Ważne by podczas jej oddawania podkreślić, iż jest to krew dla kibiców poszkodowanych w wypadku autokaru” – napisano na stronie Piasta.

Mecz z Lechią Gdańsk zakończył się zwycięstwem gliwickiego Piasta 0:2.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma