Studenci pro life

Dziś drugi wieczór pt."Usłysz niemy krzyk" o ochronie życia, zorganizowany przez DA w Gliwicach.

Wczoraj odbyła się projekcja filmu „October Baby”, inspirowanego autentyczną historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję. Poprzedziła ją prelekcja Adama Kani na temat projektu ewangelizacyjnego i inicjatywy portalu „Szukając Boga”.  Dziś będzie spotkanie na temat aborcji z Michałem Jurkiewiczem z diecezjalnego duszpasterstwa rodzin i prezentacja filmu „Niemy krzyk”. Jest to dokument zrealizowany przez amerykańskiego ginekologa Bernarda Nathansona. Przedstawia zapis zabiegu usunięcia ciąży, oglądany przy pomocy aparatu ultrasonograficznego.

- Pomiędzy prelekcją a filmem będzie prezentacja apostolatu „Młodzi dla życia”. Jest to inicjatywa ludzi młodych, wierzących, którzy chcą po prostu coś zrobić w ramach walki o życie. Jest to inicjatywa ogólnopolska, którą organizacyjnie i duchowo opiekują się salezjanie ks. Bosko. Inicjatorem był ks. Adam Piekarzewski. Oprócz tego, że dowiemy się wiele na temat aborcji, to jeszcze będziemy mieli możliwość działania – wyjaśnia Monika Żygadło, studentka architektury i urbanistyki Politechniki Śląskiej, jedna z organizatorów spotkania, firmowanych przez Duszpasterstwo Akademickie „Albertinum” i Katolicki Związek Akademicki „Communio”.

Dlaczego studenci organizują takie spotkanie? – Uważam, że to jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach – mówi Monika Żygadło. – Cała tematyka aborcji jest po pierwsze traktowana przez media w sposób fałszywy, a po drugie w taki sposób  dosyć ulgowy, że dla ludzi nie istnieje problem.  A to jest bardzo duży problem, bo tu chodzi o ludzkie życie. Mocno podpisuję się pod słowami, że powinniśmy bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Moim zdaniem to powinien być obowiązek każdego człowieka, tym bardziej, że jesteśmy duszpasterstwem, powinniśmy świadczyć o wartościach. A tą wartością najważniejszą jest życie.

Początek spotkania 14 marca o 21.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Glwicach (obok katedry).


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..