GN 32/2018 Archiwum

Zatrzymany za zniszczenie kaplicy

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i dewastację kaplicy przy ulicy Rolnika w Zabrzu-Zaborzu, a także kradzież i podpalenie.

Jak podaje zabrzańska policja, w mieszkaniu w centrum miasta zatrzymany został 35-letni mężczyzna. Na miejscu znalezione zostały przedmioty skradzione z kaplicy: kustodia, elementy tabernakulum, ozdobne złocenia i klucz. W tej chwili prowadzone są czynności procesowe, a o losie zatrzymanego zdecyduje prokurator.

Do zniszczenia kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (należącej do parafii św. Franciszka) doszło w nocy z 17 na 18 lutego. Podczas napadu rozbite zostało tabernakulum, skąd zniknęła kustodia z hostią, a ołtarz podpalony, jednak ogień nie objął całego pomieszczenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma