Nowy numer 24/2021 Archiwum

„Śląsk” za oceanem

Za kilka dni zespół rozpoczyna podróż do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wystąpi ze swoim repertuarem ludowo-narodowym, a publiczność amerykańska będzie miała okazję usłyszeć też pieśń „America the Beautiful”.

Artyści chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny 15 marca rozpoczynają tournée za oceanem w ramach obchodów 60-lecia zespołu. Podczas trasy koncertowej odwiedzą Toronto i Hamilton w Kanadzie oraz Pittsburgh, Princeton i Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Do Polski wracają 25 marca.

„Śląsk” pojedzie do Stanów Zjednoczonych z repertuarem ludowo-narodowym. W programie znajdą się opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i Ireneusza Łojewskiego. Publiczność usłyszy największe przeboje zespołu, m.in.: „Karolinkę”, „Szła dzieweczka”, „Głęboka studzienka”, „Hej, te nasze góry”, „Ondraszka”. Nie zabraknie także popisowych utworów baletowych: tańców górali podhalańskich, tańca chustkowego, kołomajek, tańców lubelskich oraz tańców narodowych: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. Jak zawsze podczas podróży za ocean w repertuarze znajdzie się pieśń „America the Beautiful”, entuzjastycznie przyjmowana przez amerykańską publiczność.

Wiosenna trasa „Śląska” jest jedenastą podróżą na kontynent amerykański i drugą do Stanów Zjednoczonych w ramach jubileuszu zespołu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama