Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przebłaganie w zabrzańskich parafiach

W związku ze zbezczeszczeniem kaplicy na Zaborzu, skąd skradziono Najświętszy Sakrament, biskup gliwicki Jan Kopiec zarządził przeprowadzenie w zabrzańskich parafiach nabożeństwa przebłagalnego w ramach Gorzkich Żali.

Modlitwa wiernych z zabrzańskich parafii jest związana ze zniszczeniem kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rolnika (na terenie parafii św. Franciszka), które miało miejsce w nocy z 17 na 18 lutego. Podczas napadu rozbite zostało tabernakulum, skąd zniknęła kustodia z Najświętszym Sakramentem, a ołtarz podpalony. Na szczęście ogień nie objął całego pomieszczenia. W parafii św. Franciszka nabożeństwo wynagradzające za profanację odbyło się już 25 lutego.

Kaplica na Zaborzu została wybudowana w latach 1870–1871, na miejscu podarowanym przez hrabiego Henckela vov Donnersmarcka. Pieniądze na jej budowę pochodziły od mieszkańców Zaborza, którzy chętnie pomagali w pracach. Poświęcona została 3 maja 1871 roku i otrzymała wezwanie Niepokalanego Poczęcia NMP. W 2006 roku kaplica została generalnie wyremontowana.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Piotr38
    10.03.2013 20:12
    Duch Święty jest Panem Wszechświata i jednym Jedynym Lekarzem dla Wszystkich Nieuleczalnie Chorych Ludzi !!! Ci co nie mają - rąk,nóg,oczu i innych organów ciała,będą je mieć.A ci co są na wózkach inwalidzkich wstaną i pójdą do domu bo Jego Miłosierdzie Jest Nieskończenie Potężne !!! Wszyscy Ludzie Nieuleczalnie Chorzy na Całym Świecie będą zdrowi i szczęśliwi !!! Bo Komunia Święta to Potęga i stanie się Potęgą na Całym Świecie.Nareszcie Nastanie Pokój na Całej Kuli Ziemskiej i nie będzie - bólu,cierpienia,wojen a tym bardziej wojny nuklearnej,bo Duch Święty jest PANEM WSZECHŚWIATA !!!! Będzie Raj Na Całej Kuli Ziemskiej.Tak mówi Duch Święty z Mamą Bożą ze Szczyrku,Amen.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma