Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kierowco, uważaj w Gliwicach

Na prośby czytelników podajemy szczegółowy plan zamykania ulic w Gliwicach w związku z budową DTŚ i remontem wokół rynku.

4 marca została zamknięta dla ruchu ul. Konarskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do ul. Piramowicza. Objazd dla jadących od strony Zabrza i dzielnicy Sośnica został poprowadzony ulicami: Jagiellońską, Dworcową, Strzody i Wrocławską. Natomiast dla jadących z centrum Gliwic wyznaczono objazd ulicami: Częstochowską i Jagiellońską. Planowany termin zakończenia robót i przywrócenia przejazdu ul. Konarskiego to 15 grudnia br.

Ulica Dubois została zamknięta na odcinku od ul. Zwycięstwa do ul. Sienkiewicza. W tym przypadku nie było konieczne wyznaczenie objazdu. Mieszkańcy mają zapewniony dojazd do posesji. Planowany termin zakończenia robót to 15 grudnia 2014 roku.

11 marca zostanie zamknięta dla ruchu ul. Kujawska, od skrzyżowania z ul. Błonie na odcinku 500 m w stronę centrum miasta. Objazd w obu kierunkach ruchu dla relacji Gliwice – Zabrze zostanie poprowadzony ulicami: Błonie, Pocztową, Rymera i Dolną. Planowany termin zakończenia robót i przywrócenia przejazdu to 15 grudnia br.

18 marca planowane jest zamknięcie dla ruchu: ul. Portowej, na odcinku od ul. Jana Śliwki do zjazdu z DK 88, oraz Drogi Krajowej nr 88 – Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego (nad ul. Portową). Objazd dla jadących w kierunku Wrocławia zostanie poprowadzony ulicami: Pionierów, Perseusza, Estakadą Heweliusza, Portową, Edisona, Łabędzką i Opla, a dla jadących w kierunku Bytomia ulicami: Okulickiego, Kozielską, Łabędzką, Edisona, Portową, Estakadą Heweliusza, Perseusza i Pionierów. Planowany termin zakończenia robót na ul. Portowej to lipiec 2014 roku, a na DK 88 – grudzień 2014 rok. W czasie zamknięcia dla ruchu ul. Portowej zmieni się rozkład jazdy autobusów oraz lokalizacje przystanków komunikacji miejskiej.

Kierowco, uważaj w Gliwicach   Budowa deteeśki w centrum Gliwic spowoduje utrudnienia do końca 2014 roku Ks. Waldemar Packner/GN 8 kwietnia zamknięta dla ruchu zostanie na całej długości ul. Fredry. W tym przypadku nie ma konieczności wyznaczania objazdu. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji. Planowany termin zakończenia robót i przywrócenia przejazdu ul. Fredry to listopad br.

Rozpoczął się również remont ulic wokół gliwickiego rynku. Największe utrudnienia szykują się z powodu zamknięcia ul. Dolnych Wałów, na wysokości Poczty Głównej (dojazd do poczty możliwy). Objazd wyznaczono ulicami: Górnych Wałów do placu Mickiewicza i dalej Dolnych Wałów, która na czas remontu będzie dwukierunkowa. Zamknięte mają zostać również fragmenty ulic: Kaczyniec, Matejki, Tkacka, Białej Bramy oraz Pod Murami. Remontowany ma być również plac Wszystkich Świętych. Wkrótce rozpoczną się prace na ul. Górnych Wałów, gdzie zostanie zamknięty odcinek między ulicami Jana Pawła II a Ziemowita. Remontowane ulice doczekają się nie tylko nowej nawierzchni; wymienione zostaną też sieci kanalizacyjne, gazowe i wodne. Prace przeprowadzą również archeolodzy. Wszystko powinno być gotowe pod koniec roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama