Nowy numer 33/2018 Archiwum

„Śląsk” będzie uczył maluchy tańca

Tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” będą uczyć dzieci tańca.

Projekt edukacyjny skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a całość zakończą w czerwcu koncerty finałowe w wykonaniu dzieci.

Projekt realizowany jest we współpracy z urzędami miast w Bytomiu, Chorzowie i Myszkowie. Zamiarem organizatorów jest, by uczestnicy zajęć w przyszłości zasilali zespoły folklorystyczne działające w miastach - partnerach projektu.

Zespół „Śląsk” obejmie je patronatem i zapewni materiały dydaktyczne oraz pedagogów. W realizacji projektu weźmie udział około 600 dzieci, w 16 placówkach oświatowych - 10 przedszkolach i 6 szkołach podstawowych. Zajęcia poprowadzą artyści i pedagodzy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a program obejmie m.in. zajęcia z podstaw tańca, naukę prostych tańców oraz zajęcia umuzykalniające, rytmiczne i wokalne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma