Nowy numer 21/2018 Archiwum

Prezydent Zabrza zwyciężyła

Małgorzata Mańka-Szulik została Człowiekiem Roku 2012 Województwa Śląskiego.

Zwyciężyła w plebiscycie organizowanym przez „Dziennik Zachodni” i portal naszemiasto.pl. Małgorzata Mańka-Szulik uzyskała 3842 głosy, za nią w pierwszej trójce znaleźli się Zbigniew Rosiński z Lublińca (3243 głosy) oraz ks. Stanisław Achtelik z Mysłowic (1353 głosy).

Plebiscyt odbywał się dwuetapowo. Najpierw w głosowaniu zostali wyłonieni zwycięzcy w śląskich miastach i powiatach, którzy przeszli do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. O tytuł Człowieka Roku 2012 Województwa Śląskiego walczyły 32 osoby – samorządowcy, sportowcy, działacze lokalni, społecznicy i duchowni. Na nich tysiące ludzi oddawało głosy od 11 lutego do północy 4 marca.

Małgorzata Mańka-Szulik już drugą kadencję sprawuje urząd prezydenta Zabrza. Udaje jej się pozyskiwać unijne pieniądze na liczne inwestycje w mieście. Watro podkreślić, że gdy została prezydentem Zabrza w 2006 roku miejskie inwestycje kształtowały się na poziomie 40 mln zł, obecnie zbliżają się do miliarda. Podczas ostatnich wyborów uzyskała 75 proc. głosów poparcia, plasując się w krajowej czołówce najlepszych prezydentów polskich miast.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma