Nowy numer 24/2021 Archiwum

Radio Plus – więcej audycji religijnych

Od 4 marca zmienił się wieczorny program Radia Plus Śląsk. Od godz. 18.40 do 24 pojawiło się wiele nowych programów religijnych.

– Jesteśmy rozgłośnią katolicką i diecezjalną. Stąd więcej audycji religijnych, realizowanych w ciekawy i przystępny sposób, a adresowanych i do głęboko wierzących, jak również do tych, którzy borykają się z wątpliwościami albo poszukują Boga – powiedział Edward Donga, dyrektor rozgłośni.

Blok programów religijnych rozpocznie się o 18.40 wiadomościami Radia Watykan i potrwa do 24, kiedy skończy się godzinna audycja watykańskiej rozgłośni. – A pomiędzy szereg audycji i programów, każdego dnia innych. Chcemy zaciekawić słuchaczy, przybliżyć im to, czym żyje Kościół gliwicki, a także dać odpowiedź na szereg dręczących pytań – wyjaśnia Krzysztof Kosiński, dyrektor programowy Radia Plus Śląsk.

Wśród nowych audycji są m.in. rozmowy ks. Jacka Orszulaka z biskupem gliwickim Janem Kopcem, audycja „Teologia po prostu… po prostu teologia”, którą zamiennie poprowadzą ks. dr Dariusz Klejnowski-Różycki oraz ks. dr Robert Urbańczyk, biblijny program „W cztery oczy ze św. Pawłem w Roku Wiary” poprowadzi ks. dr Wacław Borek, ks. dr Franciszek Koenig będzie gospodarzem muzycznego programu „Z muzyką na poważnie”, a audycje ks. Adama Koppela „Teraz” przedstawią ludzi młodych, którzy w Kościele nie chcą być bierni, ani anonimowi. W każdy poniedziałek pojawi się audycja „Dobry człowiek na dobry początek tygodnia”, w którym są przedstawiane sylwetki niezwykłych i ciekawych ludzi, a s. Augustyna, boromeuszka, która jest praktykującym lekarzem ginekologiem, będzie prowadzić program poświęcony życiu, zdrowiu i rodzinie.

Radio Plus – więcej audycji religijnych   Siedziba rozgłośni Radia Plus Śląsk w Gliwicach-Wójtowej Wsi Ks. Waldemar Packner/GN Na antenie pozostaną nadal cotygodniowe rozważania biskupa seniora Jana Wieczorka, codzienna modlitwa różańcowa z udziałem słuchaczy (godz. 22), oraz audycja „Bóg też Człowiek”. – Jednym słowem dla każdego coś dobrego i coś innego. Jestem przekonany, że wierzący znajdą okazję do modlitwy i pogłębienia wiary, a poszukujący znajdą odpowiedź na swoje wątpliwości – zaprasza dyrektor radia Rudolf Donga.

Pracownicy radia już poszukują kolejnych pomysłów. Być może w przyszłości pojawi się m.in. program kulinarny, który przygotują… farskie gospodynie. W planach również program „Panorama parafii”, w którym będą prezentowane wszystkie parafie naszej diecezji, ich problemy, sukcesy, grupy i wspólnoty, a także plany i zamierzenia duszpasterskie na przyszłość. Nowością są także audycje Radia Watykan. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.40 nadawany jest serwis informacyjny, a o godz. 23, po modlitwie różańcowej, godzinna audycja watykańskiej rozgłośni.

Szczegółowa ramówka nowego bloku programowego na stronie rozgłośni: www.plusslask.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama