GN 24/2021 Otwarte Archiwum

Pasja z udziałem ludzi

Spektakle przedstawiające Mękę Pańską będą prezentowane w kościele w Kokotku.

- Rusza tegoroczna seria inscenizacji pasyjnych w Kokotku! To już drugi rok wystawiania Pasji przez miejscową młodzież. Proboszcz o. Bartosz Madejski  w roli reżysera nie pozostał bierny i zaproponował kilka nowych wątków – mówi Krzysztof Zieliński z oblackiego Stowarzyszenia Młodzieżowego Niniwa. -  W prawie godzinny spektakl zaangażowanych jest ok. 20 aktorów oraz silna grupa wsparcia technicznego. Młodzież samodzielnie przygotowała rewelacyjną scenografię, światła i technikę. Tło scenografii namalował  Damian Malczewski, twórca m.in. malowideł graffiti na terenie centrum młodzieżowego, a w przygotowanie rekwizytów i strojów zaangażowały się miejscowe panie krawcowe. Całość uzupełnia poruszająca muzyka autorstwa zaprzyjaźnionych muzyków z Katowic. Interaktywny spektakl zakłada włączenie się publiczności w wydarzenia pasyjne.

Już w ubiegłym roku O. Bartosz Madejski mówił o tej inicjatywie, że jest to forma ewangelizacji, środek do celu. - Nam zależy, żeby głosić Ewangelię skutecznie, a to takie jest, bo trafia w serce - tłumaczył wtedy.

Spektakle zaplanowane są w kościele w Kokotku na 2, 8, 15 i 22 marca o 20.00 oraz w Wielką Środę 27 marca w połączeniu z tradycyjną Drogą Krzyżową po okolicach Kokotka.

Przedstawiania to kolejna propozycja bogatego programu duszpasterskiego oblatów w Kokotku.

Więcej o ich propozycjach można przeczytać na www.kokotek.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama