Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nabożeństwo ekspiacyjne w Zabrzu Zaborzu

– Pozwól nam się odnaleźć – modlił się ks. proboszcz Andrzej Iwanecki w kościele św. Franciszka.

Po wieczornej Mszy św. 25 lutego odbyło się nabożeństwo wynagradzające Panu Jezusowi profanację w Najświętszym Sakramencie. Miała ona miejsce w nocy z niedzieli 17 na poniedziałek 18 lutego w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rolnika.

– W ten dzisiejszy wieczór ekspiacyjny proszę Cię w imieniu kapłanów i całej naszej wspólnoty: pozwól nam się odnaleźć! – modlił się do Serca Pana Jezusa ks. Andrzej Iwanecki, który przewodniczył nabożeństwu w parafialnym kościele. – Pozwól nam się odnaleźć. Wierzymy, że jesteś Panem, że masz władzę i moc. Dlatego powtarzamy tę prawdę i prośbę: pozwól nam się odnaleźć! Równocześnie proszę Cię za wszystkich parafian i wszystkich, którzy są przejęci tym aktem bestialskim, abyś oddalił od nas nawet cień nienawiści – wzywał.

W dalszej części modlitwy ksiądz proboszcz przypomniał, że Pan Jezus uczył zło dobrem zwyciężać; prosił, żeby wobec tego, co się stało, w sercu panował smutek i ból, ale również przebaczenie, miłość bliźniego i pragnienie nawrócenia. By to, co stało się wspólnym nieszczęściem, było także drogą umocnienia i większej miłości do Jezusa i każdego człowieka, szczególnie tego, który potrzebuje naszej modlitwy, aby się przemienić.

Na zakończenie prosił o błogosławieństwo i pokój, którego świat dać nie może.  

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama