Ekipa gotowa, Syberia czeka

16 śmiałków zdecydowało się przejechać rowerem z Kokotka do Poznania. Tym samym zakończyła się rekrutacja przed rowerową wyprawę na Syberię.

W środku zimy, przy temperaturze oscylującej wokół zera stopni Celsjusza, i przy padającym śniegu, rowerzyści pokonali w ciągu jednego dnia 280 km. Wyjechali z Kokotka o godz. 5, do Poznania dotarli późnym wieczorem. Na miejscu spotkali się m.in. z zaprzyjaźnionym patronem wypraw NINIWA Team Arturem Bilewskim, multimedalistą Mistrzostw Polski w Triatlonie i Kolarstwie Szosowym.
Poznańską wyprawą zakończyła się rekrutacja do tegorocznej wyprawy na Syberię, która potrwa 2,5 miesiąca. Choć w trakcie rajdu temperatury na stepie będą wysokie, to ostre, zimowe przygotowania, jak twierdzą uczestnicy syberyjskiej wyprawy, nikomu nie zaszkodzą. Wcześniejsze rowerowe rajdy wyłoniły najlepszych z najlepszych, a i tak pozostało 27 uczestników. Wyprawa do Wierszyny koło Irkucka w intencji Polski będzie najbardziej liczebną wyprawą organizowaną przez o. Tomasza Maniurę OMI i Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA, działające w Kokotku koło Lublińca.

7 lipca br. w Wierszynie na Syberii, nazywanej „Małą Polską” rozpoczną się obchody 100-lecia wybudowania drewnianego kościoła, w której chcą uczestniczyć rowerzyści z Polski. W Wierszynie, znajdującej się 100 km od Irkucka, mieszkają potomkowie wysiedlonych Polaków. Wyprawa Syberia 2013 wyruszy 3 maja, potrwa 2,5 miesiąca i w tym czasie jej uczestnicy pokonają na rowerach ponad 8 tys. km.

Patronat honorowy nad wyprawą objął Rzecznik Praw Dziecka minister Marek Michalak. Więcej informacji na www.niniwateam.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..