Nowy numer 25/2018 Archiwum

Marek Minkus wystartował

W sobotę 23 lutego o godz. 9 Marek Minkus wyruszył ze swojego gospodarstwa w Kamieńcu, przy ul. Tarnogórskiej 29.

Wcześniej pożegnał żonę i dwuletnią córkę, krewnych, sąsiadów i znajomych, potem pojechał swoim traktorem w podróż dookoła Polski. Do pokonania ma 2700 km i zamierza to zrobić w ciągu siedmiu dni. Do rodzinnego Kamieńca zamierza powrócić w sobotę 2 marca, około godz. 13. Na jego powitanie zapowiedziało się wielu gości, choć, jak sam podkreśla, zaproszeni są wszyscy. – Dla każdego będą smaczne frytki – zaprasza Marek Minkus.

Gdy wyruszał w Polskę, to do granicy Zbrosławic z Pyskowicami towarzyszyło mu 37 innych ciągników, prowadzonych przez znajomych rolników. Na całej trasie będzie mu jedynie towarzyszył samochód z dziennikarzem, zajmującym się tematyką rolniczą. Jego zadaniem będzie dokumentowanie całej wyprawy.

Marek Minkus nie zamierza bić żadnych rekordów. Wyruszył w podróż, o której marzył od kilku lat, tylko dla własnej satysfakcji. Przy okazji chciałby promować Śląsk i pokazać, że to także region rolniczy.

Jego wyprawę można śledzić na: www.facebook.com/marek/minkus.3.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma