Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przedstawienia na święta

Grupy teatralne do 12 marca mogą zgłaszać swój udział w XI Rejonowym Przeglądzie Inscenizacji Wielkanocnych

Jego organizatorami są Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 – II LO – w Gliwicach, doradca metodyczny katechezy i sekcja szkolno-katechetyczna Kurii Diecezjalnej. 

- Jest to jedenasty przegląd. Od początku patronuje mu bp Gerard Kusz i prezydent Zygmunt Frankiewicz. Zapraszamy przedszkola, wszystkie typy szkół, łącznie ze specjalnymi, a także Domy Pomocy Społecznej. Warto się włączyć, bo w ten sposób tradycje wielkanocne są wprowadzane w życie, a wiadomo że u nas bardziej zwraca się uwagę na zwyczaje bożonarodzeniowe. Tymczasem Święta Paschalne są najważniejszymi dniami w życiu chrześcijańskim. Dlatego ważne, żeby dzieci od najmłodszych lat miały tego świadomość – mówi Agata Wieczorek, doradca metodyczny katechezy, inicjator i organizator przedsięwzięcia.

Przegląd odbędzie się w dniach 25–27 marca, a podsumowanie i ogłoszenie wyników nastąpi 9 kwietnia. Mogą w nim wziąć udział grupy teatralne nie większe niż dwudziestoosobowe, z przedstawieniem 15–25 minutowym. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 – II Liceum Ogólnokształcącym, ul. Wróblewskiego 9 w Gliwicach, tel. 32 231 12 13. Regulamin przeglądu dostępny jest na stronie: www.ii-lo.gliwice.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama