Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zniszczona kaplica w Zabrzu

Policja poszukuje sprawców włamania i podpalenia kaplicy przy ul. Rolnika na Zaborzu, należącej do parafii św. Franciszka w Zabrzu.

Kaplica pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny została zniszczona i podpalona. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej ostatniej nocy.

Z ustaleń policji wynika, że sprawcy wybili witraż, by wejść do środka. Wyłamali drzwiczki do tabernakulum, skąd zniknęła kustodia i hostia. Sprawcy podpalili wnętrze kaplicy, więc trudno stwierdzić, czy hostia została skradziona, czy spaliła się w pożarze. Zniszczony został m.in. ołtarz i znajdujący się w nim mszał.

Policja poszukuje świadków tego zdarzenia. Osoby mogące udzielić jakichkolwiek  informacji dotyczących tej sprawy proszone są o kontakt z III komisariatem Policji – tel. 32/3703710 lub z najbliższą jednostką policji – telefon alarmowy 997.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma