Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ferie w Zakopanem

130 młodych wypoczywało w Tatrach na zimowisku, zorganizowanym przez Diecezjalne Duszpasterstwo Turystyki i Wypoczynku.

W wyjeździe uczestniczyły osoby nie tylko z naszej diecezji, a większość  była na tym zimowisku pierwszy raz. Nad dziećmi czuwało 13 opiekunów i ks. Adam Laszewski, szef duszpasterstwa. Grupa zamieszkała w Pensjonacie „Alina” w Zakopanem-Olczy, od wielu lat współpracującym z duszpasterstwem.

Program tygodniowego zimowiska był bardzo urozmaicony. Jak zwykle przewidziano naukę jazdy na nartach dla początkujących i zjazdy dla bardziej zaawansowanych, była wizyta w aquaparku, wieczór góralski i kulig. W Środę Popielcową po Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Olczy grupa poznawała historię kościoła i objawień, a później odbył się spacer na Kalatówki do pustelni Brata Alberta.

– Lubię organizować te wyjazdy, ponieważ integrują one dzieci i młodzież między sobą i są też działaniem duszpasterskim, przez które możemy przyciągnąć je do Kościoła. Codziennie wszyscy uczestniczą w Eucharystii i we wspólnej modlitwie rano i wieczorem. Rodzice mają zaufanie do naszych organizowanych od wielu lat wyjazdów i to bardzo mnie cieszy – mówi ks. Adam Laszewski, diecezjalny duszpasterz turystyki i wypoczynku i wikary parafii św. Teresy w Zabrzu-Mikulczycach.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama