Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zaproszenie do modlitwy

Biskup gliwicki Jan Kopiec wyznaczył daty modlitwy w związku z decyzją Benedykta XVI.

Oto treść zaproszenia do modlitwy:

W dniu 11 lutego 2013 roku Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił decyzję o rezygnacji z posługi Biskupa Rzymu, powierzonej Mu przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku:

„Rozważywszy po wielokroć rzecz w sumieniu przed Bogiem – powiedział Benedykt XVI – zyskałem pewność, że z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową... Aby kierować łodzią św. Piotra i głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie, podlegającym szybkim przemianom i wzburzanym przez kwestie o wielkim znaczeniu dla życia wiary, niezbędna jest siła zarówno ciała, jak i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi… Od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża”.

W związku z decyzją Papieża Benedykta XVI – jako Biskup Gliwicki – postanawiam, aby w czwartek 28 lutego 2013 roku w każdym kościele została odprawiona Msza św. lub nabożeństwo dziękczynne za pontyfikat Ojca Świętego z modlitwą do Ducha Świętego o wybór godnego następcy na Stolicy Piotrowej.

W wymiarze diecezjalnym uczynimy to w niedzielę 3 marca 2013 roku w gliwickiej katedrze podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.30, na którą pragnę serdecznie zaprosić duchowieństwo i wiernych naszej diecezji.

                                                                                                                                                                                                    
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama