Nowy numer 24/2021 Archiwum

Rekolekcje ewangelizacyjne

Będą odkrywać podstawowe prawa życia duchowego, żeby spotkać się z tym, który jest Panem i Zbawicielem. I powierzyć mu swoje życie.

Od 14 do 16 lutego w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Poprowadzą je moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. Adam Wodarczyk i proboszcz parafii, ks. Jan Frysz razem zespołem ewangelizacyjnym Ruchu Światło-Życie.

– Rekolekcje ewangelizacyjne to czas poznawania czterech podstawowych praw życia duchowego chrześcijan, a przez to doprowadzenia do osobistego spotkania z Panem Jezusem - wyjaśnia Joanna Glück z Domowego Kościoła. – W czasie rekolekcji rozważana będzie prawda o Bożej miłości do każdego człowieka, o grzechu, który oddala nas od Boga i o Jezusie Chrystusie, przez którego został zrealizowany Boży plan zbawienia. Kulminacyjnym punktem rekolekcji ewangelizacyjnych będzie osobiste przyjęcie Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela i powierzenie mu swego życia.

Spotkania będą się rozpoczynać o godzinie 18 Eucharystią z kazaniem głoszonym przez ks. Adama Wodarczyka. Po niej odprawiane będzie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. – Wtedy będzie okazja do wysłuchania świadectw ludzi, którzy spotkali Jezusa na swej drodze i zaprosili Go do swojego życia. Przekażą nam, co od tego momentu Pan Jezus zrobił w ich życiu i czego doświadczyli – zachęcają organizatorzy. Po zakończeniu wszyscy chętni będą mogli spotkać się jeszcze w małych grupach, żeby  porozmawiać o tematach podejmowanych w czasie rekolekcji. 

W niedzielę, 17 lutego o godzinie 17 odprawione zostaną dziękczynne nieszpory. Po nich w czasie wspólnego spotkania w salkach parafialnych będzie można poznać różne wspólnoty działające w parafii i ewentualnie włączyć się w jedną z nich.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama