Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie bądź letni

„Obyś był zimny albo gorący…” to temat rekolekcji wielkopostnych „dla odważnych”, które odbędą się w połowie lutego w Gliwicach.

Dla kogo będą te rekolekcje? Dla każdego, bo każdemu wierzącemu grozi letniość, przyzwyczajenie, rutyna. I są one czasem gorsze od negacji, bo w mechanicznym wykonywaniu praktyk, trudniej uzmysłowić sobie, że coś jest nie tak. Rekolekcje odbędą się od 14 do 16 lutego w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry), poprowadzi je Witek Wilk.

Kim jest prowadzący? Sam przedstawia się tak: „absolwent UŚ w Cieszynie, mąż jednej żony, ojciec czwórki dzieci (na razie), muzyk kochający Boga i jazz, ale przede wszystkim muzykę przestrzenną”. A na pytanie kim jest, odpowiada na swojej stronie internetowej: „Ja po prostu jestem :). Od czasu gdy się nawróciłem mogę powiedzieć, że jestem człowiekiem głoszącym Ewangelię gdzie się tylko da. Zawodowo: gram na perkusji, od roku dzięki Bogu posiadam własne studio nagrań „ViVi Sound” w Otwocku, więc zajmuję się też nagrywaniem i realizacją dźwięku…”.
Witek Wilk zapraszany jest do prowadzenia rekolekcji m.in. dla kleryków, sióstr zakonnych, młodzieży szkolnej. W roku 2012 poprowadził 53 różnego typu rekolekcje, m.in. w Chinach, Kanadzie, Szwecji, Irlandii, Niemczech. W tym roku był już w Dubaju. Więcej informacji o prowadzącym na: http://www.witekwilk.ovh.org/.

W programie: 14 i 15 lutego (czwartek i piątek), godz. 18.45 – wspólna modlitwa, konferencja, czas na medytację (adoracja Najświętszego Sakramentu), zakończenie o 20.30. Natomiast 16 lutego (sobota), godz. 18.30 wspólna modlitwa, konferencja, Eucharystia, zakończenie o 20.45.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama