Nowy numer 24/2021 Archiwum

Inwestycje Politechniki Śląskiej

W ostatnich pięciu latach Politechnika Śląska w Gliwicach na remonty i inwestycje wydała prawie 270 mln zł.

Teraz inwestycje pochłoną kolejne miliony. W tym roku planowane jest zagospodarowanie zamkniętej już dla ruchu ul. Akademickiej (wraz z przyległymi terenami), leżącej w sercu kampusu uczelnianego, a zarazem Gliwic. Dzięki temu w sercu studenckiej dzielnicy powstanie atrakcyjna przestrzeń do odpoczynku. Wartość tej inwestycji to ponad 18 mln zł, z czego 7 mln zł wyłoży Politechnika, a 11 mln zł - Urząd Miasta, który jest właścicielem części terenu.

Inne ważne dla uczelni inwestycje to rozpoczęta już modernizacja stołówki przy ul. Łużyckiej. Roboty będą kosztować ponad 8 mln zł, budowa boiska przy Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” - 700 tys. zł (te prace sfinansuje Urząd Miasta) oraz zaplanowany na przyszły rok zakup zintegrowanego systemu komputerowego do zarządzania uczelnią - ok. 6 mln zł. Planowany jest też remont budynku centrum komputerowego, na co potrzeba 14,7 mln zł oraz termomodernizacja kilku uczelnianych budynków.

Jedną z największych inwestycji ostatnich lat była budowa Naukowo-Dydaktycznego Centrum Nowych Technologii. Nowoczesny obiekt kosztował ponad 75 mln zł, z czego prawie 68 mln to unijna dotacja.

W ostatnim rankingu wyższych uczelni, który opublikował tygodnik „Angora”, na 57 uczelni Politechnika Śląska w Gliwicach znalazła się na 16 miejscu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama