Nowy numer 24/2021 Archiwum

Logo chronione

W Pyskowicach zaczęła obowiązywać uchwała Rady Miejskiej, dotycząca zasad używania loga miasta.

Logo Pyskowic powstało w 2010 roku z okazji jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich. Od tego czasu z powodzeniem funkcjonuje w świadomości mieszkańców, partnerów oraz inwestorów.

W ogłoszonym konkursie na logo Pyskowic najlepszą ofertę przedstawiła agencja FOURTKA z Rybnika, która wykonała już logo dla takich miast jak Katowice, Olkusz, Radlin oraz wielu znanych firm.  - Nazwa miasta Pyskowice sugeruje dialog, rozmowę pomiędzy kilkoma osobami. Słowo „pyskowice" w języku gwarowym może oznaczać gaworzenie, rozmawianie. Można powiedzieć, że „pyskowice" ma podobne znaczenie jak zwrot „pysk w pysk”, co oznacza „twarzą w twarz”. Sugeruje kontakt dwóch lub większej ilości osób, które rozmawiają, debatują lub dyskutują ze sobą – powiedział dyrektor kreatywny FOURTKI Krzysztof Pietrek. Dlatego logo Pyskowic, to dwie uśmiechnięte czy rozmawiające ze sobą twarze.

Ze względu na rosnące zainteresowanie oraz chęć korzystania z loga przez różne organizacje i instytucje, powstała konieczność wprowadzenia uregulowań prawnych z nim związanych, takich jak zasady udostępniania czy stosowania.

Loga mogą używać uprawnione organy miasta, inne podmioty muszą uzyskać zgodę burmistrza Pyskowic. Wydanie zgody jest nieodpłatne. Wydaje się ją na czas określony, jednak nie dłużej niż na rok. Po upływie tego okresu podmioty używające logo muszą wystąpić o ponowną zgodę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama