Nowy numer 24/2021 Archiwum

Święto osób konsekrowanych

– Nie osłabiajmy Kościoła naszą małodusznością i przyzwyczajeniami, które często stawiamy wyżej niż potrzeby Kościoła – przestrzegał bp Jan Kopiec.

W święto Ofiarowania Pańskiego siostry zakonne, bracia i ojcowie zakonni, wdowy i dziewice konsekrowane, a także członkowie świeckich instytutów życia konsekrowanego z diecezji gliwickiej i opolskiej uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Eucharystii przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec, a homilię wygłosił biskup opolski Andrzej Czaja.

– Niewątpliwie nieraz potrzeba, byśmy byli znakiem sprzeciwu, jednak nie chodzi o walkę ze światem, ale o odważne stanięcie w obronie tego co Boże – podkreślał bp Andrzej Czaja. – Jesteście w Kościele czytelnym znakiem królestwa Bożego. Znakiem dla Kościoła, a poprzez Kościół dla świata – mówił ordynariusz opolski do osób konsekrowanych, przestrzegając, że ani habitem, ani sutanną człowiek nie ukryje pustki przed światem, dlatego by być prawdziwym, czytelnym świadkiem, trzeba być tym, który w środku jest wypełniony Jezusem.

– Wszyscy mamy świadomość, że czasy idą niełatwe, skomplikowane. Ale trzeba sobie powiedzieć: mam możliwość świadczenia o Chrystusie, chcę ubogacać świat Chrystusem. Do tego potrzeba ogromnej uczciwości i ogromnego hartu ducha opartego na darze wiary – zwrócił się do osób konsekrowanych bp Jan Kopiec, podkreślając, że właśnie tego należy sobie wzajemnie życzyć. – Byśmy wszyscy razem Chrystusa objawiali światu, bo nie tyle potrzeba głosić Chrystusa, gdyż On jest głoszony, ale potrzeba, byśmy Chrystusa objawiali sobą, swoim postępowaniem. Nie osłabiajmy Kościoła naszą małoletniością, małodusznością i przyzwyczajeniami, które często stawiamy wyżej niż potrzeby Kościoła – przestrzegał bp Jan Kopiec.

Po Mszy św. wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego zaprosiła wszystkie osoby konsekrowane na poczęstunek, po którym wystąpił z koncertem chór I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach, pod dyrekcją Tadeusza Eckerta.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama