Nowy numer 24/2018 Archiwum

Już zaplanuj ferie z muzeum

Na rozpoczynające się za tydzień ferie Muzeum w Gliwicach przygotowało dużo propozycji. Zajęcia warsztatowe w formie zabawy z historią i archeologią oraz Akademię Małego Odlewnika.

W bezpłatnych zajęciach mogą uczestniczyć grupy szkolne, dzieci w wieku przedszkolnym i rodzice z dziećmi (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, trzeba zgłosić się telefonicznie: 32 335 44 03).

W Willi Caro odbędą się zajęcia poświęcone zabawom i zabawkom z dzieciństwa dziadków i ferie z papierową wikliną, na których uczestnicy będą wyplatać koszyki i drobne ozdoby.

W Zamku Piastowskim odbędą się „Ferie z historią”. Dzieci poznają zwierzęta epoki lodowcowej, będą zajęcia „Potwory i spółka – czyli czym straszono kiedyś dzieci” i krótka historia kartki walentynkowej oraz zajęcia poświęcone modzie i różnicom między współczesną i dawną szkołą. W ramach ferii z archeologią będą uczestnicy dowiedzą się czegoś o turniejach rycerskich, uzbrojeniu i strojach, jakie nosili rycerze w średniowiecznej Europie.

Natomiast w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego będą trwały „Ferie z Akademią Małego Odlewnika” – warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli wykonać np. odlewy karnawałowych masek. Szczegółowe informacje na stronie muzeum.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma