Nowy numer 25/2018 Archiwum

Piruety na „Piruecie”

Gliwickie lodowisko przy. ul. Oriona, obok pływalni „Olimpijczyk”, ma już imię. Będzie się nazywało „Piruet”.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych rozstrzygnął konkurs na nazwę tego sztucznego lodowiska. Nadesłano 128 propozycji, cztery z nich (Mała Śnieżka, Śnieżynka, Śnieżka i Piruet) uzyskały taką samą liczbę głosów. Z nich komisja konkursowa wylosowała zwycięską.

Nazwę „Piruet” zaproponowała Ewa Nogieć, która została laureatką konkursu. Oficjalnie lodowisko będzie się tak nazywało od sezonu 2013/2014.

Lodowisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 12–20, a w soboty i niedziele w godz. 10–20. Na miejscu działa wypożyczalnia i punkt ostrzenia łyżew. Bilet (za 45 minut jazdy) kosztuje 2 zł – dla dzieci, młodzieży i studentów oraz 4 zł – dla dorosłych. Grupy zorganizowane (minimum 10 osób) za wstęp płacą złotówkę od osoby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma