Nowy numer 24/2021 Archiwum

O cnotach do nauczycieli

Ks. Janusz Czenczek, diecezjalny penitencjarz i egzorcysta w czasie ferii będzie głosił rekolekcje dla nauczycieli, katechetów i wychowawców.

Tematem trzydniowych rekolekcji będą cnoty boskie: wiara, nadzieja i miłość.

– To jest mój dłuższy zamysł, kontynuacja tematów związanych z sakramentem pokuty i pojednania. Ważne, żeby pamiętać, że ten sakrament ma nam pomagać także w formowaniu sumienia. Kolejne tematy, które podejmę, mają pokazać, że przez cnoty jako ludzie wierzący mamy dawać świadectwo wierze. Pan Jezus wzywa nas do doskonałości, stąd takie zagadnienie – mówi ks. Janusz Czenczek. Równocześnie zapowiada, że w przyszłości podejmie refleksję nad cnotami kardynalnymi. Choć rekolekcje tworzą pewien cykl (rekolekcje o sakramencie pokuty odbyły się jesienią), nie jest konieczne uczestniczenie w poprzednich spotkaniach.

Rekolekcje odbędą się od 12 do 14 lutego w Salezjańskim Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Reptach Śląskich. W programie są: nabożeństwa, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, sakrament pokuty, Eucharystia, świadectwo.

Koszt, w zależności od sposobu uczestnictwa, wynosi: rekolekcje stacjonarne – 150 zł, bez noclegu z posiłkami – 110 zł, bez noclegu i śniadania – 100 zł.  Zgłoszenia przyjmuje: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, tel. 32 230 71 42, e-mail: a_spalek@kuria.gliwice.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama