Nowy numer 24/2018 Archiwum

O cnotach do nauczycieli

Ks. Janusz Czenczek, diecezjalny penitencjarz i egzorcysta w czasie ferii będzie głosił rekolekcje dla nauczycieli, katechetów i wychowawców.

Tematem trzydniowych rekolekcji będą cnoty boskie: wiara, nadzieja i miłość.

– To jest mój dłuższy zamysł, kontynuacja tematów związanych z sakramentem pokuty i pojednania. Ważne, żeby pamiętać, że ten sakrament ma nam pomagać także w formowaniu sumienia. Kolejne tematy, które podejmę, mają pokazać, że przez cnoty jako ludzie wierzący mamy dawać świadectwo wierze. Pan Jezus wzywa nas do doskonałości, stąd takie zagadnienie – mówi ks. Janusz Czenczek. Równocześnie zapowiada, że w przyszłości podejmie refleksję nad cnotami kardynalnymi. Choć rekolekcje tworzą pewien cykl (rekolekcje o sakramencie pokuty odbyły się jesienią), nie jest konieczne uczestniczenie w poprzednich spotkaniach.

Rekolekcje odbędą się od 12 do 14 lutego w Salezjańskim Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Reptach Śląskich. W programie są: nabożeństwa, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, sakrament pokuty, Eucharystia, świadectwo.

Koszt, w zależności od sposobu uczestnictwa, wynosi: rekolekcje stacjonarne – 150 zł, bez noclegu z posiłkami – 110 zł, bez noclegu i śniadania – 100 zł.  Zgłoszenia przyjmuje: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, tel. 32 230 71 42, e-mail: a_spalek@kuria.gliwice.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma