Nowy numer 17/2024 Archiwum

Prace potrwają do jesieni

Wiadukt nad torami kolejowymi na DK 88 jest zamknięty od grudnia. Remont przeprowadzony będzie w dużej części z pieniędzy unijnych. Ma zakończyć się jesienią.

Całkowity koszt modernizacji wiaduktu to 13,5 mln zł. Na początku stycznia władze Gliwic podpisały umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Przewiduje ona dofinansowanie przebudowy wiaduktu nad linią kolejową PKP Gliwice – Opole w ciągu Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego (DK 88) w wysokości 84,87% kosztów zaoferowanych przez wykonawcę (wyłonioną w przetargu firmę P. W. BANIMEX z Będzina). Środki będą pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wypłacane będą miastu w formie refundacji faktycznie poniesionych nakładów.

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach informuje o następujących objazdach:

W kierunku Bytomia: z DK-88 do ul. Portowej , estakadą Jana Heweliusza, rondem Księżycowym, a następnie ulicami: Perseusza, Pionierów i dalej do DK-88

W kierunku Strzelec Opolskich - Wrocławia: z DK-88 do ul. Pionierów, Perseusza, rondem Księżycowym do estakady Jana Heweliusza następnie ul. Portową i dalej do DK-88

W związku z możliwością wystąpienia dużych utrudnień w ruchu proponuje skorzystanie z objazdu Drogi Krajowej 88 autostradami A-1 i A-4.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy