Zakończony został remont elewacji Hotelu Admirals-Palast w centrum Zabrza.
Hotel wybudowano w latach 1924–1928 i szybko stał się przedwojenną wizytówką miasta, znajdującego się wówczas w granicach Niemiec. Jest to budynek narożny w stylu modernistycznym z elementami sztuki art deco, zaprojektowany przez dwóch architektów – Bielenberga i Mosera.
„Hotel był oddawany do użytku etapami. Jako pierwsza została uruchomiona „Piwiarnia bawarska”, otwarta 22 maja 1926 roku (…) W październiku 1926 roku zostaje uruchomione pierwsze piętro, gdzie znalazła się kawiarnia, restauracja oraz sala balowa mogąca pomieścić 500 gości. Ogród na dachu hotelu z kręgiem tanecznym dla 350 gości, został oddany do użytku 25 grudnia 1927 roku. Część hotelowa, która zajmowała piętra od 2 do 4, została uruchomiona 8 lutego 1928 roku. Pokoje dla gości wyposażone były w umywalkę z bieżącą wodą, a prysznic i telefon znajdowały się na każdym piętrze. Elewacja boczna budynku została ozdobiona pięcioma głowami, które miały charakteryzować pięć kontynentów” – czytamy w opracowaniu Ryszarda Kipiasa (www.zabrze.aplus.pl; tutaj można też znaleźć historyczne zdjęcia hotelu).
W Admirals-Palast przed wojną tętniło życie towarzyskie, a po wojnie hotel już nie odzyskał swojego blasku. Kilkakrotnie zmieniał nazwę na Prezydent, Przodownik, Monopol. Obecnie należy do Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych Sp. z o.o. w Katowicach, które jako spółka państwowa w większości pokryło koszty remontu elewacji. Dotacje przyznał także miejski i wojewódzki konserwator zabytków. Całe wnętrze hotelu czeka na generalny remont, ale nie wiadomo, kto i z jakich środków będzie go przeprowadzał. WPUT poszukuje inwestora, decyzja zapadanie w Ministerstwie Skarbu Państwa.