Nowy numer 23/2021 Archiwum

Chóralne Spotkania Kolędowe

Ponad setka chórzystów wystąpiła podczas finałowego koncertu XIX Zabrzańskich Chóralnych Spotkań Kolędowych. W niedzielę 20 stycznia w kościele św. Teresy w Zabrzu–Mikulczycach zaprezentowało się sześć zespołów z różnych stron naszego województwa.

Najpierw chóry przygotowały oprawę muzyczną liturgii niedzielnej w sześciu zabrzańskich kościołach. Wspólny obiad był formą integracji między chórzystami, którzy mogli porozmawiać ze sobą i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Na popołudniowym koncercie zaprezentowały się trzy chóry zabrzańskie oraz trzy zespoły gości – z Katowic, Bielska-Białej oraz Zawady Książęcej. Punktem kulminacyjnym był wspólny śpiew wszystkich uczestników, podczas którego wykonane zostały cztery kolędy w opracowaniu na chór z towarzyszeniem organów.

- Co roku zapraszamy nowe zespoły, by mogły poznać tutejszą atmosferę. Nasi goście przyjeżdżali z całej Polski, ale też z zagranicy. Natomiast dwa chóry z naszego miasta – „Resonans con tutti" i "Pueri Cantores Silesienses” – koncertują praktycznie od samego początku. Poziom występów jak zawsze był niezwykle wysoki  – powiedział ks. Piotr Klemens, proboszcz parafii św. Teresy i organizator spotkań.

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama