Nowy numer 09/2024 Archiwum

Spotkanie Domowego Kościoła

W sobotę 19 stycznia rodziny Domowego Kościoła wzięły udział w bożonarodzeniowym spotkaniu w parafii Ducha Świętego w Gliwicach Ostropie. Mszy św. przewodniczył ks. infułat Konrad Kołodziej.

W homilii zachęcił, by budować życie na fundamencie wiary, jakim jest Boże Narodzenie oraz by wytrwać w przyrzeczeniach Chrztu św. – Ilekroć będziecie odmawiać modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus, pamiętajcie, że Bóg jest naszym prawdziwym Ojcem. Zarówno każdego z nas z osobna, jak i całej rodziny, jaką jest m.in. wspólnota Kościoła Domowego – podkreślił ks. Konrad Kołodziej. Przywołał również słowa papieża Benedykta XVI: „Tylko Boża Miłość otwiera nam serca na innych (…) i sprawia, że uważamy się za braci i siostry”. Zaznaczył, że wszyscy jesteśmy zatem dziećmi Bożymi, teraz jedynie musimy nauczyć się tego doświadczać. – Czas Bożego Narodzenia się skończył, ale tylko liturgicznie, a nie życiowo. Jak powiedziała bowiem Matka Teresa z Kalkuty: „Wtedy jest Boże Narodzenie, zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i podajesz mu rękę. (…) Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie” – mówił ks. infułat.

Po Eucharystii był poczęstunek oraz wspólne kolędowanie. – Zjechały się rodziny z całej diecezji – z Gliwic, Zabrza, Tarnowskich Gór, Lublińca i Bytomia. Są wśród nas zarówno małżeństwa z wieloletnim stażem, jak i te młode, który przybyły ze swoimi, małymi dziećmi. Spotkania bożonarodzeniowe odbywają się rokrocznie od momentu powstania naszej diecezji, a z racji tego, że jestem moderatorem Domowego Kościoła, od trzech lat tutaj, w Ostropie. – mówił ks. Michał Wilner, proboszcz parafii Ducha Świętego.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy