Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czekają na każdego

W parafii katedralnej w Gliwicach oraz w parafii św. Anny w Zabrzu rozpoczynają się katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych, które pomagają rozwijać dojrzałą wiarę.

Katechezy Drogi Neokatechumenalnej w parafii św. Piotra i Pawła w Gliwicach rozpoczynają się w poniedziałek, 21 stycznia. Odbywać się będą w każdy poniedziałek i środę o godz. 18.30, po wieczornej Eucharystii.

Takie same katechezy od poniedziałku 28 stycznia będą głoszone w parafii św. Anny w Zabrzu. Odbywać się będą w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18.30, również po wieczornej Eucharystii. I będą trwać aż do Niedzieli Palmowej.

Wspólnoty neokatechumenalne stwarzają możliwość rozwoju ducha modlitwy, pogłębiania wiary, poznawania Pisma Świętego, uczenia się aktywnego uczestnictwa w liturgii i głębszego przeżywania tajemnic zbawienia dokonujących się w celebracjach Kościoła – informują organizatorzy. I zachęcają: – Doświadczamy życia we wspólnocie sióstr i braci. Katechezy te otwierają drogę wspólnoty neokatechumenalnej, która zostaje wszczepiona w parafię rozumianą jako wspólnota wspólnot.

Odpowiedzialni za katechezy zapraszają wszystkich parafian – młodych i starszych, małżonków, zapracowanych i bezrobotnych. Wszystkich, którzy chcą zbliżyć się do Chrystusa, wejść z Nim w osobistą relację, pogłębić swoją wiarę, zacząć żyć w perspektywie Słowa Bożego, zrozumieć swoje powołanie życiowe... Zaproszenie kierują również do tych, którzy są daleko od Kościoła. Liczą na to, że o ich przyjście zatroszczą się ci, którzy są bliżej. I zaproponują udział w tych spotkaniach komuś z rodziny, swojemu sąsiadowi czy współpracownikowi.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma